O společnosti Minka

MINKA – rakouský výrobce schodů

Společnost Minka je dnes jedním z předních světových výrobců schodišť. Miliony majitelů domů spoléhají na kvalitu a životnost schodů Minka již více než 60 let. Ať už schodiště šetřící místo, točitá schodiště, půdní žebříky nebo dětské bezpečnostní dveře.

Ročně se vyrobí a dodá více než 120 000 schodišť MINKA do celého světa (více než 40 zemí).

Vývoj a výroba

Úspěch společnosti Minka není založen pouze na „vývoji půdních schodů“, ale také na vysoké prioritě při používání materiálů odolných proti opotřebení.

Vysoce kvalifikovaný tým využívající nejnovější technologie zajišťuje soulad s nejpřísnějšími bezpečnostními a kvalitativními normami. Ekonomická optimalizace, vysoká bezpečnost a design orientovaný na zákazníka jsou nepřetržitými kritérii pro výrobu.

Oddělení výzkumu a vývoje společnosti neustále pracuje na nových technologiích, efektivnějších materiálech a automatizovanějším zpracovatelském zařízení.

Historie

1952 Franz Janner vyvinul pro své vlastní potřeby půdní žebřík se „sklopným“ systémem. Prototyp dal vzniknout myšlence nabídnout tento produkt k prodeji.

Krátce po vývoji prvního půdního žebříku byl v provincii Vorarlberg založen rodinný podnik pod značkou „MINKA“. Výrobu a prodej zpočátku zastupovali výhradně rodinní příslušníci Ernst Janner sen., Rosa Janner a Franz Janner.

První půdní žebříky byly vyrobeny ručně pomocí nejjednodušších nástrojů. Půdní žebřík se ve stavebnictví stal rychle velmi oblíbeným. Produkce tak po několika letech nestačila poptávce.

Proto byla výroba v roce 1956 přesunuta do současného místa, aby se mohla společnost dále rozvíjet. Jak objem výroby, tak počet zaměstnanců se neustále zvyšoval.

V roce 1972 byla MINKA opět průkopníkem nové generace půdních žebříků: protipožárního kovového půdního žebříku. V průběhu tohoto vývoje byla zřízena zařízení na práškové lakování pro povrchovou úpravu kovových dílů.

V oddělení půdních žebříků a schodišť byly vyvíjeny neustále nové produkty a objevovány nové trhy. Oddělení práškového lakování bylo značně rozšířeno.

V roce 2010 byla v Kindbergu založena další výrobní stránka pro další vývoj výroby systémových schodišť.