Časté otázky – FAQ

Často kladené otázky - FAQs

Při výběru vhodného schodiště budete potřebovat znát především výšku podlaží (podlaha-podlaha), dále sílu stropní desky a také velikost stropního otvoru. Dalším důležitým parametrem je pak velikost a charakter prostoru, do kterého bude schodiště instalováno (tak, aby bylo vhodně zvolené místo nástupu na schodiště apod.)  Více informací.
Schody by se měli instalovat na finální podlahu. Je dobré mít také hotové omítky a malbu v schodišťovém prostoru. Pro kotvení schodiště nejsou nijak zvláštní požadavky. Musí se jednat jen o pevné místo (beton, dřevo, železo apod.)
Výběr schodiště vychází z prostorových dispozic. Rozměry otvoru a popřípadě i místnosti je třeba uvést při prvotní komunikaci s námi. Ideální je zaslat fotografii schodišťového prostoru a my Vám na základě ní a uvedených rozměrů s výběrem schodiště poradíme. Někde je vhodnější točité vřetenové schodiště a jinde zase jedno nebo více ramenné schodiště. Více informací o výběru správného schodiště
Materiál stupně a konstrukce se může vždy lišit. Většinou jsou ale stupně interiérových modelů vyráběny z lepené spárovky - masív dřevo o síle 35-40 mm. Venkovní modely mají povrchovou antikorozní úpravu – pozinkování.
Nosnost schodiště závisí na modelu. Většina námi nabízených modulových schodišť má nosnost 200-300 kg. Půdní (mlynářské) schody pak 130 kg. Tuto hodnotu naleznete v montážním listu nebo parametrech každého schodiště.
Ano, u většiny modelů je na výběr více barev konstrukce a madla. Také dřevěné nášlapy jdou dodat buď přírodně lakované, nebo ve světle a tmavě hnědé barvě bez jakéhokoliv příplatku.
Modulové sestavy schodišť zasíláme v robustní dřevěné bedně na europaletě, nebo na menších paletách (dle modelu objednaného schodiště). Doprava je u většiny produktů zdarma.
Všechny modely v našem e-shopu jsou určeny k montáži svépomocí (montážní návod je přiložen v zásilce nebo je ke stažení na našich webových stránkách). Sestavení schodiště není nijak složité. Se základním nářadím si šikovní kutilové nebo řemeslníci poradí lehce. Montáž lze ale samozřejmě objednat i u nás. Máme zkušený tým, který schodiště poskládá za několik hodin. Cena se obvykle pohybuje od 9 000 Kč do 12 000 Kč. Podívejte se na videonávody