Časté otázky – FAQ

Často kladené otázky - FAQs

Modulové schody jsou schody, které jsou vyráběny z předem navržených a prefabrikovaných dílů, které jsou složeny dohromady pro rychlé a jednoduché sestavení. Tyto schody jsou obvykle vyrobeny z oceli a dřeva a jsou k dispozici v různých velikostech a stylech. Více o modulových schodech zde.
Modulové schody jsou vyráběny z předem navržených dílů, které jsou složeny dohromady pro rychlé a jednoduché sestavení. Běžné schody jsou na druhé straně většinou vyrobeny na zakázku, přesně podle rozměrů a specifikací daného prostoru. Modulové schody jsou často považovány za levnější a jednodušší alternativu k běžným schodům.
Při výběru vhodného schodiště budete potřebovat znát především výšku podlaží (podlaha-podlaha), dále sílu stropní desky a také velikost stropního otvoru. Dalším důležitým parametrem je pak velikost a charakter prostoru, do kterého bude schodiště instalováno (tak, aby bylo vhodně zvoleno místo nástupu na schodiště apod.)  Více informací zde.
Schody by se měly instalovat na finální podlahu. Je dobré mít také hotové omítky a malbu v schodišťovém prostoru. Pro kotvení schodiště nejsou nijak zvláštní požadavky. Musí se jednat jen o pevné místo (beton, dřevo, železo apod.)
Výběr schodiště vychází z prostorových dispozic. Rozměry otvoru a popřípadě i místnosti je třeba uvést při prvotní komunikaci s námi. Ideální je zaslat fotografii schodišťového prostoru a my Vám na základě ní a uvedených rozměrů s výběrem schodiště poradíme. Někde je vhodnější točité vřetenové schodiště a jinde zase jedno nebo více ramenné schodiště. Více informací o výběru správného schodiště zde.
Materiál stupně a konstrukce se může vždy lišit podle zvoleného modelu. Většinou jsou ale stupně interiérových modelů vyráběny z lepené spárovky - masív dřevo o síle 35-40 mm. Venkovní modely mají povrchovou antikorozní úpravu – pozinkování.
Nosnost schodiště závisí na modelu. Většina námi nabízených modulových schodišť má nosnost jednoho stupně 200-300 kg. Půdní (mlynářské) schody pak 130 kg/stupeň. Tuto hodnotu naleznete v montážním listu nebo parametrech každého schodiště.
Ano, u většiny modelů je na výběr více barev konstrukce a madla. Také dřevěné nášlapy jdou dodat buď přírodně lakované, nebo ve světle a tmavě hnědé barvě bez jakéhokoliv příplatku.
Modulové sestavy schodišť zasíláme v robustní dřevěné bedně na europaletě, nebo na menších paletách (dle modelu objednaného schodiště). Doprava je u většiny produktů zdarma (Minka, Atrium, ostatní mohou být zpoplatněny).
Všechny modely v našem e-shopu jsou určeny k montáži svépomocí (montážní návod je přiložen v zásilce nebo je ke stažení na našich webových stránkách). Sestavení schodiště není nijak složité. Se základním nářadím si šikovní kutilové nebo řemeslníci poradí lehce. Montáž lze ale samozřejmě objednat i u nás. Máme zkušený tým, který schodiště poskládá za několik hodin. Cena se obvykle pohybuje od 9 000 Kč do 12 000 Kč. Pomoci Vám mohou také naše videonávody.
Ve většině případů stačí zaslat podklady elektronickou poštou (výška podlaží, síla stropu, rozměr stropního otvoru + foto). Každou objednávku pak ještě se zákazníkem konzultujeme telefonicky. V individuálních a složitějších případech, kdy si zákazník není jist, nebo potřebuje poradit na místě, je možné u nás tuto službu objednat. Cena této konzultace je ve formě zálohové platby. Částku pak při objednávce a dodání odečteme od účtované ceny schodiště. Více informací.
Na všechny nabízené schodiště poskytujeme standardní záruku, tzn. 24 měsíců. V případě jakékoliv závady Vám zašleme co nejdříve náhradní díl.
Typizované modulové schodiště (nabízené na našem e-shopu) bez nášlapů bohužel objednat nelze. Nosná konstrukce každého modelu je dimenzována na dané zatížení a tedy i rozměr stupně. Je ale možné u nás poptat zakázkovou výrobu.
Modulové schody patří do kategorie tzv. vedlejších schodišť. Najdou tedy uplatnění všude tam, kde je méně místa (například do podkroví, loftů, kde je místnost na spaní, pracovna, jeden nebo dva pokoje apod.) V případě obytného poschodí s více pokoji, včetně sociálního zařízení, je třeba zhotovit konstrukci s parametry hlavního schodiště. Zde normy požadují minimální čistou hloubku nášlapu 21 cm a průchozí šířku ramene 90 cm. V případě zájmu o schodiště na zakázku neváhejte navštívit náš web zabývající se výrobou schodišť na míru www.schodyplus.cz.
Typizované modulové sestavy dodáváme do 2-3 týdnů. Nejžádanější schodiště jsou běžně i skladem. Modely s individuálními úpravami dodáváme do 4-5 týdnů. U schodišť vyráběných na zakázku je nutno počítat s dodáním kolem 6-10 týdnů. Platbu lze provést převodem na BÚ, nebo na dobírku. Podrobnosti naleznete v našich Obchodních podmínkách.