Časté otázky - FAQ

Často kladené otázky

Nejčastější otázky při výběru modulového schodiště:

Při výběru vhodného schodiště budete potřebovat znát výšku podlaží (podlaha-podlaha), dále sílu stropní desky a také velikost stropního otvoru. Více informací o parametrech a výběru schodiště

Schody by se měli instalovat na finální podlahu. Je dobré mít také hotové omítky a malbu v schodišťovém prostoru. Pro kotvení schodiště nejsou nijak zvláštní požadavky. Musí se jednat jen o pevné místo (beton, dřevo, železo apod.)

Výběr schodiště vychází z prostorových dispozic. Rozměry otvoru a popřípadě i místnosti je třeba uvést při prvotní komunikaci s námi. Ideální je zaslat fotografii schodišťového prostoru a my Vám na základě ní a uvedených rozměrů s výběrem schodiště poradíme. Někde je vhodnější točité vřetenové schodiště a jinde zase jedno nebo více ramenné schodiště. Více informací o výběru správného schodiště

Materiál stupně a konstrukce se může vždy lišit. Většinou jsou ale stupně interiérových modelů jsou vyráběny z lepené spárovky, masív dřevo o síle 35-40 mm. Venkovní modely mají povrchovou antikorozní úpravu – pozinkování.

Nosnost schodiště závisí na modelu. Většina námi nabízených modulových schodišť má nosnost 200-300 kg. Půdní (mlynářské) schody pak 130 kg. Tuto hodnotu naleznete v montážním listu každého schodiště.

Ano, u většiny modelů je na výběr více barev konstrukce a madla. Také dřevěné nášlapy jdou dodat buď přírodně lakované, nebo ve světle a tmavě hnědé barvě bez jakéhokoliv příplatku.

Modulové sestavy schodišť zasíláme v rozloženém stavu na europaletě. Zásilka je zabalená v dřevěné nebo robustní papírové krabici. Doprava je po celé ČR a SR zdarma.

Všechny modely v našem e-shopu jsou určeny k montáži svépomocí (montážní návod je přiložen v zásilce nebo je ke stažení na našich webových stránkách). Sestavení schodiště není nijak složité. Se základním nářadím si šikovní kutilové nebo řemeslníci poradí lehce. Montáž lze ale samozřejmě objednat i u nás. Máme zkušený tým, který schodiště poskládá za pár hodin. Cena se obvykle pohybuje od 9 000 Kč do 12 000 Kč.

Podívejte se na videonávody

Ve většině případů stačí zaslat podklady elektronickou poštou (výška podlaží, síla stropu, rozměr stropního otvoru + foto). Každou objednávku pak ještě se zákazníkem konzultujeme telefonicky. V individuálních a složitějších případech, kdy si zákazník není jist, nebo potřebuje poradit na místě, je možné u nás tuto službu objednat. Cena této konzultace je ve formě zálohové platby 2 000 Kč. Tuto částku pak při objednávce a dodání odečteme od účtované ceny schodiště.

Na všechny nabízené schodiště poskytujeme standardní záruku, tzn. 24 měsíců. V případě jakékoliv závady Vám zašleme co nejdříve náhradní díl.