Časté otázky – FAQ

Často kladené otázky - FAQs

Při výběru vhodného schodiště budete potřebovat znát výšku podlaží (podlaha-podlaha), dále sílu stropní desky a také velikost stropního otvoru. Více informací.
Schody by se měli instalovat na finální podlahu. Je dobré mít také hotové omítky a malbu v schodišťovém prostoru. Pro kotvení schodiště nejsou nijak zvláštní požadavky. Musí se jednat jen o pevné místo (beton, dřevo, železo apod.)
Výběr schodiště vychází z prostorových dispozic. Rozměry otvoru a popřípadě i místnosti je třeba uvést při prvotní komunikaci s námi. Ideální je zaslat fotografii schodišťového prostoru a my Vám na základě ní a uvedených rozměrů s výběrem schodiště poradíme. Někde je vhodnější točité vřetenové schodiště a jinde zase jedno nebo více ramenné schodiště. Více informací o výběru správného schodiště
Materiál stupně a konstrukce se může vždy lišit. Většinou jsou ale stupně interiérových modelů jsou vyráběny z lepené spárovky, masív dřevo o síle 35-40 mm. Venkovní modely mají povrchovou antikorozní úpravu – pozinkování.
Nosnost schodiště závisí na modelu. Většina námi nabízených modulových schodišť má nosnost 200-300 kg. Půdní (mlynářské) schody pak 130 kg. Tuto hodnotu naleznete v montážním listu každého schodiště.
Ano, u většiny modelů je na výběr více barev konstrukce a madla. Také dřevěné nášlapy jdou dodat buď přírodně lakované, nebo ve světle a tmavě hnědé barvě bez jakéhokoliv příplatku.
Modulové sestavy schodišť zasíláme v robustní dřevěné bedně na europaletě, nebo na menších paletách (dle modelu objednaného schodiště). Doprava je po celé ČR a SR zdarma.
Všechny modely v našem e-shopu jsou určeny k montáži svépomocí (montážní návod je přiložen v zásilce nebo je ke stažení na našich webových stránkách). Sestavení schodiště není nijak složité. Se základním nářadím si šikovní kutilové nebo řemeslníci poradí lehce. Montáž lze ale samozřejmě objednat i u nás. Máme zkušený tým, který schodiště poskládá za pár hodin. Cena se obvykle pohybuje od 9 000 Kč do 12 000 Kč. Podívejte se na videonávody