Časté otázky – FAQ

Často kladené otázky - FAQs

Modulové schody se skládají z předem navržených a prefabrikovaných dílů, které umožňují jejich rychlou a snadnou montáž. Nejčastěji jsou vyráběny z oceli a dřeva a nabízejí se v různých velikostech a stylech. Více informací o modulových schodech zde.
Modulové schody se skládají z předem navržených dílů, které umožňují jejich rychlou a snadnou montáž. Oproti tomu běžné schody jsou většinou vyrobeny na míru, přesně podle rozměrů a specifikací konkrétního prostoru. Modulové schody jsou často vnímány jako levnější a jednodušší řešení ve srovnání s běžnými schody.
Pro výběr vhodného schodiště je klíčové znát výšku podlaží (od podlahy k podlaze), tloušťku stropní desky a rozměry stropního otvoru. Důležitým faktorem je také velikost a charakter prostoru, do kterého bude schodiště umístěno, aby bylo správně vybráno místo nástupu na schodiště. Více informací zde.
Schody by měly být instalovány na finální podlahu. Je také doporučeno mít v prostoru schodiště dokončené omítky a malby. Pro kotvení schodiště nejsou kladeny zvláštní požadavky, stačí pouze pevný povrch, jako je beton, dřevo nebo železo.
Výběr schodiště závisí na prostorových dispozicích. Při první komunikaci s námi je důležité uvést rozměry otvoru a případně místnosti. Ideální je zaslat fotografii schodišťového prostoru, abychom vám mohli na základě těchto informací a uvedených rozměrů poradit s výběrem schodiště. V některých případech je vhodnější točité vřetenové schodiště, jinde může být lepší jedno- nebo víceramenné schodiště. Více informací o výběru správného schodiště zde.
Materiál stupňů a konstrukce se může lišit v závislosti na zvoleném modelu. Většina interiérových modelů má stupně vyrobené z lepené spárovky, tedy masivního dřeva o tloušťce 35-40 mm. Venkovní modely jsou opatřeny antikorozní povrchovou úpravou, obvykle pozinkováním.
Nosnost schodiště se liší podle modelu. Většina našich modulových schodišť má nosnost jednoho stupně 200-300 kg. Půdní (mlynářské) schody mají nosnost 130 kg na stupeň. Tyto hodnoty jsou uvedeny v montážním listu nebo v parametrech každého schodiště.
Ano, u většiny modelů si můžete vybrat z několika barev konstrukce a madel. Dřevěné nášlapy jsou dostupné buď v přírodně lakovaném provedení, nebo ve světle a tmavě hnědé barvě, a to bez jakéhokoliv příplatku.
Modulové sestavy schodišť zasíláme v pevné dřevěné bedně na europaletě nebo na menších paletách, v závislosti na modelu objednaného schodiště. Doprava je u většiny produktů zdarma (Minka, Atrium), u ostatních může být zpoplatněna.
Všechny modely v našem e-shopu jsou navrženy pro montáž svépomocí (montážní návod je přiložen v zásilce nebo je ke stažení na našich webových stránkách). Sestavení schodiště není složité a šikovní kutilové či řemeslníci si s ním snadno poradí se základním nářadím. Montáž však můžete také objednat u nás. Náš zkušený tým schodiště složí během několika hodin. Cena montáže se obvykle pohybuje mezi 9 000 Kč a 18 000 Kč. Pomoci vám mohou také naše videonávody.
Ve většině případů stačí zaslat podklady elektronickou poštou (výšku podlaží, tloušťku stropu, rozměr stropního otvoru a fotografii). Každou objednávku následně konzultujeme se zákazníkem telefonicky. V individuálních a složitějších případech, kdy si zákazník není jistý nebo potřebuje poradit na místě, je možné u nás tuto službu objednat. Cena této konzultace je účtována formou zálohové platby, která bude při objednávce a dodání odečtena od celkové ceny schodiště. Více informací.
Na všechna nabízená schodiště poskytujeme standardní záruku 24 měsíců. V případě jakékoliv závady vám co nejdříve zašleme náhradní díl.
Typizované modulové schodiště nabízené na našem e-shopu bohužel nelze objednat bez nášlapů. Nosná konstrukce každého modelu je dimenzována na specifické zatížení a rozměr stupně. Nicméně, je možné u nás poptat zakázkovou výrobu.
Modulové schody spadají do kategorie tzv. vedlejších schodišť. Jsou ideální pro prostory s omezeným místem, jako jsou podkroví, lofty, pokoje na spaní, pracovny či místnosti s jedním nebo dvěma pokoji. Pro obytné poschodí s více místnostmi, včetně sociálního zařízení, je nutné zhotovit konstrukci splňující parametry hlavního schodiště. Normy v tomto případě vyžadují minimální čistou hloubku nášlapu 21 cm a průchozí šířku ramene 90 cm. Pokud máte zájem o zakázkové schodiště, navštivte náš web věnovaný výrobě schodišť na míru www.schodyplus.cz.
Typizované modulové sestavy dodáváme do 2-3 týdnů. Nejžádanější schodiště máme často skladem. Modely s individuálními úpravami dodáváme do 4-5 týdnů. U schodišť vyráběných na zakázku je nutno počítat s dodací lhůtou kolem 6-10 týdnů. Platbu lze provést převodem na bankovní účet nebo na dobírku. Podrobnosti naleznete v našich Obchodních podmínkách.