FAQs

Často kladené otázky

Nejčastější otázky při výběru modulového schodiště:

Modulové schody jsou schody, které jsou vyráběny z předem navržených a prefabrikovaných dílů, které jsou složeny dohromady pro rychlé a jednoduché sestavení. Tyto schody jsou obvykle vyrobeny z oceli a dřeva a jsou k dispozici v různých velikostech a stylech. Více o modulových schodech zde.
Modulové sestavy schodišť zasíláme v robustní dřevěné bedně na europaletě, nebo na menších paletách (dle modelu objednaného schodiště). Doprava je u většiny produktů zdarma (Minka, Atrium, ostatní mohou být zpoplatněny).
Výběr schodiště vychází z prostorových dispozic. Rozměry otvoru a popřípadě i místnosti je třeba uvést při prvotní komunikaci s námi. Ideální je zaslat fotografii schodišťového prostoru a my Vám na základě ní a uvedených rozměrů s výběrem schodiště poradíme. Někde je vhodnější točité vřetenové schodiště a jinde zase jedno nebo více ramenné schodiště. Více informací o výběru správného schodiště zde.
Nosnost schodiště závisí na modelu. Většina námi nabízených modulových schodišť má nosnost jednoho stupně 200-300 kg. Půdní (mlynářské) schody pak 130 kg/stupeň. Tuto hodnotu naleznete v montážním listu nebo parametrech každého schodiště.
Na všechny nabízené schodiště poskytujeme standardní záruku, tzn. 24 měsíců. V případě jakékoliv závady Vám zašleme co nejdříve náhradní díl.
Typizované modulové sestavy dodáváme do 2-3 týdnů. Nejžádanější schodiště jsou běžně i skladem. Modely s individuálními úpravami dodáváme do 4-5 týdnů. U schodišť vyráběných na zakázku je nutno počítat s dodáním kolem 6-10 týdnů. Platbu lze provést převodem na BÚ, nebo na dobírku. Podrobnosti naleznete v našich Obchodních podmínkách.
Při výběru vhodného schodiště budete potřebovat znát především výšku podlaží (podlaha-podlaha), dále sílu stropní desky a také velikost stropního otvoru. Dalším důležitým parametrem je pak velikost a charakter prostoru, do kterého bude schodiště instalováno (tak, aby bylo vhodně zvoleno místo nástupu na schodiště apod.)  Více informací zde.
Modulové schody jsou vyráběny z předem navržených dílů, které jsou složeny dohromady pro rychlé a jednoduché sestavení. Běžné schody jsou na druhé straně většinou vyrobeny na zakázku, přesně podle rozměrů a specifikací daného prostoru. Modulové schody jsou často považovány za levnější a jednodušší alternativu k běžným schodům.
Všechny modely v našem e-shopu jsou určeny k montáži svépomocí (montážní návod je přiložen v zásilce nebo je ke stažení na našich webových stránkách). Sestavení schodiště není nijak složité. Se základním nářadím si šikovní kutilové nebo řemeslníci poradí lehce. Montáž lze ale samozřejmě objednat i u nás. Máme zkušený tým, který schodiště poskládá za několik hodin. Cena se obvykle pohybuje od 9 000 Kč do 12 000 Kč. Pomoci Vám mohou také naše videonávody.
Ve většině případů stačí zaslat podklady elektronickou poštou (výška podlaží, síla stropu, rozměr stropního otvoru + foto). Každou objednávku pak ještě se zákazníkem konzultujeme telefonicky. V individuálních a složitějších případech, kdy si zákazník není jist, nebo potřebuje poradit na místě, je možné u nás tuto službu objednat. Cena této konzultace je ve formě zálohové platby. Částku pak při objednávce a dodání odečteme od účtované ceny schodiště. Více informací.